Esileht

Takside metsseaaediku päev 10. mail Alavere seaaedikus

Algus kell 9.00

Võimalus proovida standardtaksidel metssea aedikus sea otsingut ja aediku tööd. Hea võimalus neile, kes ei julge lasta oma koeri sea juurde või kelle koerad ei ole seaga tutvunud aga tahaksid näha, kuidas taks on suuteline metsseaga toimetama.
Kutsikad, noored ja kääbus/küülik-tõugu taksid saavad näha ja kuulda aia tagant koerte tööd, kes saab julgustust võib ka ise näiteks rihmastatud/süles koeraga aedikus kaasa kõndida.

Teeme vestlusringi, kohal on aia omanik, kogenud ja kirglik jahimees ja pikaajaline metsseakatsete kohtunik Aivo Jaanits.

Hind:
ETTÜ liige, täiskasvanu 3 eurot
ETTÜ mitteliige, täiskasvanu 5 eurot
Lapsed tasuta
Kes soovib koera aedikusse lasta, siis tasu on 20 eurot/koer olenemata aias oldud ajast.

Registreerumine kuni 30. aprill 2015 aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Registreerumiseks saata osaleja info (nimi, täiskasvanud osalejate arv) ning tasuda osalemistasu Eesti Takside Tõuühingu arvelduskontole SEB pangas IBAN : EE201010220031659012

Aia eest tasumine sularahas kohapeal aia omanikule.

Osalustasu sees on tee ja kringel/küpsised/snäkid või supp osalejatele, olenevalt ilmastikust. Külma ilma puhul teeme suppi smile emoticon Kohalesõidukaardi ja juhised saadan mai alguses registreerunutele e-posti teel.

Lisainfo See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Esko Eirto (Soome) tehisuru koolitus 17-18.05.2014

Seoses uute reeglite "Jahikoerte jahiomaduste kindlakstegemine tehisurus", mille koostamisel ja vastuvõtmisel on lähtutud kehtivatest reeglitest Soome Vabariigis, toimus 17-18. mail Suurekivi talus kahepäevane praktiline koolitus, mille läbiviijaks oli Esko Eirto, Soomest.

Loe edasi: Esko Eirto (Soome) tehisuru koolitus 17-18.05.2014

Aasta parim jahikatsekoer

2014. aasta üldkoosolek võttis vastu otsuse hakata aasta lõpus autasustama ka parimaid jahikatsetakse.

Kõik koerad, kes on kasvõi ühe katse sooritanud, võetakse arvesse, maksimaalne esitatavate katsete arv on 5. Jõudu katsetel!

 

Jahikatsete statistikat 2012-2013

2012-2013 aasta statistika kajastab elavalt aretuserinõuete mõju taksidega jahikatsetel käimisele. Kui aastal 2012 käis jahikatsetel EKL andmebaasi alusel vaid 11 taksi, neist 5 lühikarvalist standardit ja 4 karmikarvalist standardtaksi, siis aastal 2013 osales jahikatsetel Eestis kokku 50 taksi, neist kõige enam - 17 - oli nii pikakarvalisi kui lühikarvalisi standardtakse. Positiivne on see, et kui aastal 2012 tehti katseid vaid neljast taksitõust koertega, siis aastal 2013 tegid katseid ka küüliku- ja kääbustaksid - igas tõus oli vähemalt 1 koer, kes ühe katse edukalt sooritas - kas uru, või verejälje.

Keskmine punktisumma aastal 2013 oli 69.86, aastal 2012 70.54 - ehk väike langustrend on näha. See on loomulik arvestades vähest katsetel käinute arvu aastal 2012. Siia ei ole arvestatud sisse need, kes katsel läbi kukkusid - neid EKL andmebaas ei kajasta. Seega on see katsed läbinud koerte keskmine tulemus.. Parimaid tulemusi näitasid lühikarvalised standardtaksid, kelle keskmine tulemus oli 72.94 punkti.

Kõrgeimad punktisumma, nagu võis arvata, kuulus 2013. aastal lühikarvalisele standardtaksile (93 punkti) - aasta varem olid parima tulemuse saajad nii karmikarvalised kääbus- kui standardtaks koos (80 punkti). Seega on tänu reeglite muudatustele või koerte paremale ettevalmistusele saavutatud ka paremaid tulemusi.

2013. aastal käis urukatsetel ja saavutas positiivse tulemuse 35 taksi, aastal 2012 vaid 7. Verejäljekatsed läbisid 2013. aastal edukalt 15 taksi, 2012 aastal vaid 2. Küll jääb 2012 aasta ajalukku, sest see oli ainus aasta, kui kaks karmikarvalist standardtaksi osalesid ka metsseaaia katsel.

2014. peaks kaasa tooma uue uru avamise Tallinna lähistel, samuti mitmed verejäljekatsed. Loodetavasti saame aasta jooksul valmis ka kääbus- ja küülikutaksidele mõeldud tõuomase katse. Samuti loodame, et 2014. aasta üldkoosolek kinnitab ära Aasta Jahitaks konkursi eeskirjad ning seda enam on põhjust võtta oma taks ning veeta aega jahiks harjutades.

Jõudu treenimisel ja - kohtumiseni katsetel.

 

 

Jahikatsete toimkond

26.02.2015 valis üldkoosolek jahikatsete toimkonna koosseisus Ilona Alla, Marju Merila, Anne Toompalu.

Alamkategooriaid