Esileht

Kutsikate ja aretuskoerte ülevaatus 2017

Aeg: 17.09.2017 algusega kell 11.00

Info: www.taksid.ee

Koht:Tallinn Rannamõisa tee 8, Pet City Arena

Kohtunik: Marina Kovalenko ( kennel ”Lisego Nosa” lühi- ja karmikarvaliste kääbus- ja küülikutakside kasvataja, 4 rühmade kohtunik)

Sponsor: Advance ja ETTU, auhinnad KÕIGILE osalejatele. Ka sellel aastal on eriauhind kasvatajale, kelle poolt on registreeritud koeri kõige enam!

Osavõtuklassid:

- kuni 5 kuused kutsikad

- kuni 10 kuused kutsikad

- kuni 18 kuused kutsikad

- importkoerad

- järglasterühm (isane või emane 1 või rohkema kutsikaga)

- ametlik aretusklass

Lisaks valitakse parim pea, parim liikuja, pikim koer ja pikim saba kõigi osalejate seast!

Osalustasu: Eesti Takside Tõuühingu liikmele 5 eur koer, teistele 10 eur koer,ametlik aretusklass Eesti Takside Tõuühingu liikmele 20eur koer, teistele 25eur koer, järglasterühm Eesti Takside Tõuühingu liikmele tasuta, teistele 10eur

 Tasuda saab tõuühingus kolmapäeviti Kadaka tee 42C kell 16.00-18.00 või ülekandega ühingu pangaarvele SEB IBAN EE201010220031659012.

Registreerimine: hiljemalt 10.09.17 elektrooniliselt aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. . Registreerimiseks saatke tõutunnistuse koopia koos omanike andmete ja osalusklassiga.

Takside aretusülevaatuse eeskiri

1.     Takside aretusülevaatust viiakse läbi eesmärgiga välja selgitada aretusse sobivad koerad ning saada koertest detailsemad kirjeldused, kui näitustel.

 

2.     Aretusülevaatusel võivad osaleda kõik FCI liikmesriikide tõutunnistustega koerad, kes on vähemalt 15 kuu vanused. Nooremad kui 15 kuu vanused koerad võivad osaleda ainult mitteametlikult.

3.     Aretusülevaatust viib läbi üks takside hindamiskogemusega rahvusvahelise kategooria välimikukohtunik, keda vajadusel abistab üks Eesti Takside Tõuühingu aretustoimkonna liige. Läbiviijaks ei tohi olla koera kasvataja või omanik ega ka ükski omaniku pereliige või lähedastes suhetes olev isik. Hindamisprotsessi võib kaasata abilisi mõõtmise osas.

4.     Aretusülevaatust korraldab Eesti Takside Tõuühingu aretustoimkond vastavalt vajadusele, ent mitte harvem kui kord aastas. Kasvataja soovil korraldatakse aretusülevaatus vaid tema kasvandikele eeldusel, et korraga vaadatakse üle vähemalt 8 kasvandikku.

5.     Aretusülevaatusel kasutatakse vastavat akti 3 eksemplaris (vt. lisa 1), mille hindav kohtunik ja abistanud aretustoimkonna liige kirjutavad alla.

6.     Isastele koertele on aretusülevaatuse akt ka tõendiks munandite olemasolu osas.

7.     Aretusülevaatuse tulemusel võib koera tõsta ühest tõust teise suuruse või karvatüübi muutuse ainult siis, kui mõlemad hindajad on rahvusvahelise taseme välimikukohtunikud.  Sellisel juhul täidetakse lisaks tõu vahetamise blankett ja mõlemad kohtunikud allkirjastavad selle.

8.     Aretusülevaatus algab kiibikontrolliga, seejärel koer mõõdetakse ja kaalutakse. Mõõdetavaid kohti on 6. Seejärel vadatakse koer üle 27 punktis, kus teda võrreldakse tõustandardiga. Igas osas on näidatud hindamiskriteeriumid, mille aretusülevaatuse läbi viijad peavad kontrollima ja kindlaks määrama märkides vastava tulemuse akti.

9.     Omadused on klassifitseeritud järgmiselt:
1 - normaalne, tõustandardi kohane
2 - veidi erinev
3 - selgelt erinev
0 - tõustandardi kohane diskvalifitseeriv viga.

10.Kui koer on mõõdetud ja üle vaadatud, antakse üle 15 kuusele koerale lõpphinnang allpool määratletud põhimtõete järgi:
"aretuskasutus lubatud" - Koeras ei ole leitud palju erinevusi ega ka ühtegi selget viga. Ülevaatajate hinnangutes on rohkem ühtesid kui kahtestid. Võib aksepteerida ka paar tulemust "3", kui need ei sega üldmuljet.
"Aretuskasutus lubatud tingimustega" - koeral on mõni üksik suurem viga või mitmeid väiksemaid vigu, mis ei ole tõustandardi kohaselt väga määravad. Aretuskasutuse osas tuleb neile puudustele pöörata tähelepanu nii, et partneril need vead puuduksid.
"Aretuskasutus keelatud" - koeras on mitmeid tõsiseid puudusi, mis selgelt mõjutavad üldmuljet.
"Aretuskasutus keelatud välmiku /iseloomu tõttu" - Koeras on üks või mitu tõustandardi kohast diskvalifitseerivat viga (munandi või hambapuudulikkused; arg, tige või agresiivne koer

11.Aretusülevaatuse tulemus "aretuskasutus lubatud" ja "aretuskasutus lubatud tingimustega" on võrdsustatud näitusetulemusega.

 

12.Aretusülevaatuste tulemused on avalikud ning neid võib avaldada tõuühingu kodulehel ning Eesti Kennelliidu tõuraamatus.

 

 

Kutsikate ja aretuskoerte ülevaatus 2016

NB!!! Uus koht!

Aeg: 04.09.2016 algusega kell 12.00
Koht: Tallinn Rannamõisa tee 8, Pet City Arena
Kohtunik: Astrid Lundava
Sponsor: Advance ja ETTU, auhinnad KÕIGILE osalejatele. Ka sellel aastal on eriauhind kasvstajale, kelle poolt on registreeritud koeri kõige enam!
Info: www.taksid.ee
Osavõtuklassid:
- kuni 5 kuused kutsikad - 4
- kuni 10 kuused kutsikad - 4
- kuni 18 kuused kutsikad - 7
- järglasterühm (isane või emane 1 või rohkema kutsikaga) - 4
- importkoerad - 2
- ametlik aretusklass - 0

Lisaks valitakse parim pea, parim liikuja, pikim koer ja pikim saba kõigi osalejate seast!

Kutsikate ja aretuskoerte ülevaatus 2015

Aeg: 19.09.2015 algusega kell 12.00

Koht: Tallinn Laki 25, Koeruse koolitusplats

Kohtunik: Valeria Bobikova ( kennel ”Kantri Park’s” lühikarvaline standart taks, 4,6,7 rühmade kohtunik)

Sponsor: Advance ja ETTU, auhinnad KÕIGILE osalejatele. Ka sellel aastal on eriauhind kasvstajale, kelle poolt on registreeritud koeri kõige enam!

Osavõtuklassid:

- kuni 5 kuused kutsikad

- kuni 10 kuused kutsikad

- kuni 18 kuused kutsikad

- importkoerad

- järglasterühm (isane või emane 1 või rohkema kutsikaga)

Osalustasu: Eesti Takside Tõuühingu liikmele 5 EUR koer, teistele 8 EUR koer, tasuda saab tõuühingus kolmapäeviti Kadaka tee 42C kell 17.00-19.00 või ülekandega ühingu pangaarvele SEB a/a 10220031659012.

Registreerimine: hiljemalt 15.09.15 elektrooniliselt aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Registreerimiseks saatke tõutunnistuse koopia koos omanike andmete ja osalusklassiga

Kutsikate ja aretuskoerte ülevaatus 2014

Aitähh kõigile osalejatele! Suur aitähh Natalja Borodajenkole põhjaliku hindamise ees ülevaatusel! Lisaks suur tänu, Tatjana Toomingas ja Riina Reinart, suurepäraste käsitööna valminud auhindade eest! Aitähh Olga Batassovale, Riina Reinartile ja Margit Pütseppale väga maitsvate pirukate, võileibade ja vähesoolaste kurkide eest! Loodame kõigi uute ja vanade osalejatega kohtuda järgmisel aastal!

Kutsikate ja aretuskoerte ülevaatus 2013

Aitähh kõigile osalejatele - oli väga tore päev. Pilte näitusepäevast näete siit

 

NB! Piltide kasutamiseks küsige luba fotograafilt, Kristiina Tammik'ult!