Lenka Fairaislova - CZ - karmikarvalised küülikutaksid

Ma sündisin perekonda, millel polnud künoloogiaga mitte midagi ühist. Esimese koera sain kui ma olin 9 aastane, kingitusena peale südamelõikust. Ta oli kääbussnautser ja see tõug saatis mind kuni täiskasvanuks saamiseni. Oma 18ndal sünnipäeval ostsin endale oma esimese taksi ja neid olen tänaseks aretanud 38 aastat. Ma aretan vaid kääbuskarmikarvalisi takse, kuid mul on alati ka areutsisaseid pikakarvalistest kääbustest ja standardsuuruses karmikarvalistest taksidest. Ma impordin aretusisased, aretusemased on reeglina minu enda kasvandikud. Kõigil minu koertel on CIB tiitlid ja nad on osalenud jahikatsetel ja ka võistelnud neis.

Ma olen kasvatanud rohke kui 250 kutsikat ja neist 48 on pärjatud rahvusvahelise tsempionitiitliga. Minu eesmärk on kasvatada terveid ja sõbralikke koeri. Kõik meie koerad elavad koos meiega majas, mul ei ole kennelehitist.

Kohtunikuks sain aastal 1991 ning lisaks taksidele hindan ka FCI 2 rühma tõuge. Ma olen hinnanud seitsmes riigis. Mul on õigused ka hinnata väikeste jahikoerte töökatseid.