Valeria Bobikova - RU - lühikarvalised taksid

Koerad on saatnud mind kogu mu elu, ent tõukoerte vastu hakkasin huvi tundma 1980, kui ma ostsin oma esimesed taksid. Olen olnud seotud takside urukatsetega ja maastikujooksudega ning hiljem näituste ja aretusega. Mu esimene standardtakside (lühikarvalised) pesakond sündis 1989 aastal Kantri Park kennelnime all ning sealt alates olen kasvatanud mitmeid tsempione ja Best In Show võitjaid. Minu kasvatatud koeri leiab kõikjal Europpas - Soomes, Poolas, Kreekas, Hispaanias, Saksamaal, Balti riikides - nad on kõikjal väga edukad nii näituseringis kui töökoertena.

Ma olin Moskva Taksiklubi president 1992-2013 ning kohtunikutööd alustasin 1992 aastal taksidest, hiljem on must saanud kõikide tõugude hindamisõigust omav kohtunik. Mul on õigus hinnata ka juuniorhändlerite võistlust.

Ma olen hinnanud kõikide tõugude näitustel ja erinäitustel mitmetes Euroopa riikides, sealhulgas Itaalias, Soomes, Hispaanias, Balti riikides ja Venemaal. Ma kasvatan endiselt siledakarvalisi standardsuuruses takse ning nad on jätkuvalt edukad näituseringides kogu Euroopas.

Kui a parasjagu ei hinda koeri näitusel või ei veeda aega oma koertega, töötan hispaania keele tõlgina, erialaks tehnilise dokumentatsiooni tõlkimine.